Вважаєте друковані газети – це нудно та нецікаво? Їх не читає молодь та не купують пересічні громадяни?  Ми підготували для вас низку матеріалів, які доведуть протилежне та покажуть, як та чим живуть газети, які читають у місті та за його межами.

Вісник жовтневщини – щотижневе видання Вітовського району Миколаївської області. Розпочало свою роботу ще у далекому 1939 році й до наших днів інформує своїх читачів про актуальні і наболілі теми. Близько 44 населених пунктів Вітовського району щосуботи отримують примірники свіжої газети.

Адреса: вул. Янтарна, 72

Рік заснування: 1939

Співробітники: 3 особи

Наклад: близько 2000 примірників

Редакція газети досить невелика – троє співробітників, які оперативно шукають та опрацьовують факти та новини. Усією організацією журналістської діяльності займається, яка обіймає посаду головного редактора видання з2015 року – Юлія Яковлєва. Шукає та готує до публікації новини єдиний у редакції кореспондент – Валерій Леонтович, вчитель історії та права за освітою. Корегує  та верстає газету Максим Василюха.

Контент

Змістове наповнення районної газети складається з соціально важливих для читачів тем. На сторінках газети публікують матеріали про події у населених пунктах Вітовського району, репортажі з масштабних свят, проблеми та досягнення жителів району у різних напрямках діяльності.

Взаємодія редакції із читачами відбувається завдяки кореспонденції, сторінці Вісника жовтневщини у соціальній мережі Facebookта за особистим зверненням до редакції за телефоном. Журналісти разом із головним редактором охоче вислуховують пропозиції, подяки та скарги  читачів, їхні прохання про допомогу та намагаються вирішити деякі питання зі своєї, журналістської, сторони.

Аудиторія газети складається із жителів Вітовського району віком понад 40 років і тих, у кого немає доступу до мережі Інтернет. Ба більше, молодь активно взаємодіє із редакцією через соціальні мережі.  І, навіть, попри зручність шукати інформацію в Інтернеті, для жителів цього району газета залишається джерелом отримання новин і авторитетом друкованого слова. Нерідко, журналісти беруть інтерв’ю в молоді, яка потім залюбки читає про себе у газеті.

Самоокупність та прибуток

Протягом уже 12 років  «Вісник жовтневщини» є фінансово незалежним виданням. З 2016 року завдяки Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» газета перейшла у приватну власність і стала незалежною від будь-яких політичних сил і депутатських корпусів.

Частину свого прибутку газета отримує від передплати читачів, від цього залежить і кількість накладу щомісяця. Так, місячна  коштує 15 грн, а річна 180 грн. Тим не менш, редакція охоче робить різні акції та пільгові передплати для різних соціальних груп. Нерідко миколаївські заводи Sandora, «Золотий Колос» та цукровий завод також виписують видання для своїх підлеглих чи жителів Вітовського району.

Іншу частину свого прибутку «Вісник жовтневщини» отримує від реклами, оголошень про купівлю/продаж чи подяку, за публікації бюджетних організацій та висвітлення депутатами своєї діяльності.

«Вісник жовтневщини» активно комунікує зі своїми читачами, аби орієнтуватися на потреби аудиторії та висвітлювати цікаву й необхідну їй інформацію, дбає про достовірність матеріалів та поважає своїх читачів.

Анастасія Суворова