Віртуальна доступність: сиди вдома і одночасно подорожуй

Сьогодні все частіше набувають популярності різні платформи, на яких пропонують онлайн-екскурсії по різних місцях. Завдяки можливостям інтернету, комп’ютерним технологіям та фантазії людей кожен може сидячи вдома на дивані обрати для себе локацію, яку він хоче побачити. Це свого роду теж інклюзія, адже надається можливість доступно відвідувати різні місця, хоч і віртуально, будь-де та будь-кому. Нижче буде подано перелік інтернет-сайтів, де можна буде спробувати подорожувати віртуально.

Google Arts & Culture

Це некомерційна ініціатива (так вони себе представляють), що намагається зберегти та донести до всіх користувачів інтернету світове мистецтво та культуру. Вони працюють з культурними установами та художниками по всьому світу. Тут ви зможете побачити онлайн-тур до Лувру, музеїв Ватикану і Сикстинської капели, театру-музею Сальвадора Далі, національного музею у Кракові тощо. І головне, все це безкоштовно!

360cities

Це ще одна чудова платформа, на якій представлені інтерактивні панорами. Коли заходиш на цей сайт, то відразу бачиш велику карту світу, на якій відмічені різноманітні місця. Тут є одна цікавинка, яка відрізняє 360cities від інших ініціатив, окрім звичайних подорожей по визначних місцях, ви ще матимете можливість побачити захід сонця на пляжі Ізабела, зануритися під воду і побачити тигрових акул чи стрибнути з парашутом з 10 000 метрів та багато чого іншого.

AirPano

Це також некомерційний проєкт, з яким не зрівняється жодна платформа по кількості панорамних фото та відео з високою роздільною здатністю. З висоти пташиного польоту ви зможете побачити гори Гуйлінь в Китаї, Гонконг, гори Алтай, рисові поля Юньнань, водопад Детянь, пустиню Сахара, королівство Бутан тощо. Під час перегляду відео можна буде в титрах читати ознайомчий текст про ту локацію, яку ви переглядаєте.

Звичайно, що такі фото та відео, які переносять нас у віртуальну реальність, не передають на повну всю ту велич та емоції, які ви відчуваєте під час справжньої подорожі. Але погодьтеся, що це класна альтернатива, якщо немає можливості відвідати ці місця особисто.

Тамара Старожук

Залишити відповідь