Британське кіно сьогодні – це не лише манірність, суворість та вишуканість. Змінюється тон: повчання та чітка мораль відходять, а замість них з’являються гостра сатира і тонка іронія. Молоде покоління прагне відійти від рамок, у яких було комфортно їхнім батькам, тому з’являються нові формати.

Так обережно я підвела вас до того, що англійці тепер матюкаються на екрані. Сподіваюся, психологічні стадії заперечення, гніву, компромісу та депресії минулися швидко, і настав час прийняття. Знайомство з сучасним кіно Великої Британії можна почати з фестивалю «Нове британське кіно», який організовує Британська Рада в Україні та кінодистриб’ютор «Артхаус Трафік».  Головне місце проведення – культурний центр «Кінотеатр «Київ».

«Нове британське кіно»

Вісімнадцятий раз фестиваль презентує прем’єрні кінопокази, прес-конференції і спецпроекти, які визначено найкращими. Можна побачити стрічки таких режисерів: Лінн Ремсі, Йоргос Лантімос, Майкл Вінтерботтом тощо. Тепер кіно стало доступне і для людей із порушеннями слуху та зору, бо створені додаткові аудіодоріжки та субтитри, які пояснюють, що відбувається у сценах фільму.

Фестиваль у Миколаєві

Після основного показу охочі мають право проводити безкоштовні перегляди у кіноклубах свого міста. Організатором триденного фестивалю у Миколаєві стала Олександра ФілоненкоЦьогорічну програму відкрив психологічний трилер Йоргоса Лантімоса «Вбивство священного оленя» («The Killing of a Sacred Deer») з Ніколь Кідман та Коліном Фарреллом у головних ролях. Фільм викликав ажіотаж і обговорювався найбільше.

Видатний Пітер Джексон зняв документальне кіно про Першу світову війну під назвою «Вони не постаріють» («They Shall Not Grow Old»). Були показані віднайдені нещодавно кадри про події, які назавжди залишаться у пам’яті.

Фаворитом для миколаївців стала документальна стрічка «Земля: один вражаючий день» («Earth: One Amazing Day»). Робота студії BBC Earth Films – дивовижна подорож, яка розкриває силу природи. Режисери: Річард Дейл, Фань Лісінь, Пітер Веббер.

Кіно короткого метру також не оминуло програму. Підбірка під назвою «BAFTA: Британія. Коротко 2018» («BAFTA SHORTS 2018») охоплювала різні теми, наприклад, проблеми біженців та сексуальних меншин. Ці стрічки отримали найнижчу оцінку за відгуками.

Нові формати – це завжди цікаво. Хоча миколаївцям важко сприймати фільми з європейськими цінностями, оскільки теми в них здаються далекими від реальності, будь-яке кіно знайде свою аудиторію.

Вероніка Пономаренко