Ти живеш у двоповерховому будинку, маєш басейн та неймовірно красивий сад, якому заздрять усі друзі? Знаю, з The Sims 4 ти можеш дозволити собі все. Але це минуле сторіччя. Потрібно переходити на новий рівень! Просто завантаж відеогру під назвою «House Flipper» і ти відчуєш, що можеш змінити світ (або просто кілька будинків в районі).

Це гра-симулятор будівництва, розроблена польською інді-студією Empyrean і випущена розробниками відеоігор PlayWay і Frozen District через онлайн-сервіс цифрового поширення комп’ютерних ігор і програм Steam. Вона була представлена 17 травня 2018 року і одразу ж стала бестселлером.

Як тільки вмикається гра, ти одразу ж перетворюєшся на такого собі будівельника, маляра, сантехніка, прибиральника і продавця в одній особі. У тебе 0 $ в кишені, твій будинок більше схожий на сарай, але ж амбіцій хоч відбавляй. Твоя задача – заробити якомога більше і жити в хоромах. Для цього тобі потрібно відкрити свою контору і гроші почнуть капати з кожним натисканням кнопки мишки.

На імітовану пошту будуть приходити різні замовлення від цікавих і не дуже клієнтів. Для початку ти будеш просто прибирати у будинку якогось дідуся після гучної вечірки студентів. Далі тебе попросять зробити ремонт у дитячій кімнаті. А з доповненням «Garden Flipper» з’явится можливість косити газон, споруджувати басейн чи садити квіти. І так потроху ти будеш мати змогу купувати будинки, повністю їх переробляти (перефарбовувати стіни, продавати-купувати меблі, змінювати планування кімнат) і продавати на аукціоні. До речі, не всі домівки такі прості, як здається на перший погляд. У деяких всередині заховані секрети: скарб, витвір мистецтва, який можна продати за кругленьку суму або… труп.

З «House Flipper» ти розвиваєш свою фантазію, починаєш розбиратись, які гайки треба прикручувати, коли ставиш ванну або як постелити газон. Адже всі твої дії показуються точно як в житті і складається враження, ніби ти сам береш до рук молоток і розбиваєш всі непотрібні стіни. Майже як ефект 3D. Гра сподобається як хлопцям, так і дівчатам, а для особливо принципових руки на екрані можна змінити з чоловічих на жіночі. Окремо хочеться виділити музичне оформлення. Легка, ненав’язлива музика дає змогу твоїм вухам і розуму порелаксувати, і фантазія починає працювати краще.

До скарбнички плюсів можна записати ще й те, що під час оформлення будинку, який купуєш сам, є можливість пошукати в інтернеті поєднання різних кольорів в інтер’єрі або ідеї розстановки меблів у кімнаті і втілити це у грі. Можеш експериментувати скільки забажаєш. Це корисно для майбутнього, коли ти вже в житті будеш займатись ремонтом власного будинку чи квартири.

Усе ж незначний, але мінус у цій грі є. Деякі користувачі скаржаться, що вибір кольорів для фарб або меблів невеликий. Хотілося б різноманіття. Але всім не вгодиш, завжди є куди розвиватись, тому можливо з часом вийде оновлення і розробники додадуть більше варіантів.

У листопаді 2019 року студія CreativeForge Games анонсувала вихід нового симулятору будівництва «House Flipper City». І хоч назва дуже схожа, проте вона не має нічого спільного з «House Flipper» від Frozen District. Різниця у грі невелика, принцип роботи той самий (купувати дешеве занедбане житло, наводити йому марафет і продавати дорожче), але вже у великому забудованому багатоповерхівками місті. Тобто, до будинків додаються ще й квартири. «House Flipper City» планують випустити вже у кінці 2020 року, тож побачимо, чи зможе ця гра перевершити неповторний оригінал.

Анна Недвиженко