Буддизм – одна з найдавніших релігій Світу, яка існує вже понад 2500 років, послідовниками якої нараховується 300 мільйонів осіб. Та хто ж такий Будда та чи ми можемо назвати його Богом, спробуємо розібратися разом.

Отож, буддизм виник в Індії, коли у людей було скрутне становище, адже його основна ідея – рівність людей та наявність потойбічного світу, який позбавить людей від страждань та мук. Окрім того, люди вірять в реінкарнацію душі та переродження її у нову форму: камінь, рослина, тварина, людина.

У кого людина переродиться залежить від того, яка карма у нього була протягом життя. Чим вище карма – тим кращий соціальний статус на тебе чекає у наступному переродженні.

Буддизм побудований на чотирьох ученнях:

Вважається, коли людина буде дотримуватись цих вчень, то вона пізнає нірвану, що є головною метою людського існування.

Будда, на відміну, від Ісуса Христа, не залишає питань щодо свого існування, адже доведено, що така історична постать дійсно існувала. Це є однією з причиною того, що буддизм не визнає Бога-творця, віруючі не апелюють до його авторитету. Вони йшли по сценарію розвитку філософсько-теоретичного тлумачення спасіння. До того ж, буддизм це одна з небагатьох віросповідань, яка не забороняє тобі вірити та бути адептом іншої релігії.

Буддизм – не про релігію, це про філософію життя, яке треба прийняти та змиритись зі всіма складнощами, які випадають на людську долю та її життєвий шлях.

Наразі є багато великих організацій та братств буддистів, які борються за вирішення глобальних світових проблем, однією з якої є екологія, а також проблематика воєнних дій, як досягти миру та що треба для його міцного побудови.  Вони підкреслюють моральні цінності над усіма тлінними проблемами: економічними, ідеологічними, політичними.

Отож, ми можемо зробити висновок, що люди, які віросповідають буддизм не визнають Будду Богом, а просто слідують його настановам та сприймають цю релігію за філософську течію, хоча і вірять у те, що вони здобуть свій дзен та пізнають нірвану не тільки у буденному житті, а ще і у потойбічному світі, допоки будуть чекати свого нового переродження.

Залишити відповідь