Коли ми колись, десь у тридев’ятому царстві( так-так, ми тоді лише бавилися і ні про що не думали) чули щось на кшталт «Боже, бережи королеву!» навряд чи ми тоді знали, кого там треба берегти і хто ж є тією справжньою королевою, про яку ми лише читали в дитинстві. От точно, чого ми не знали, так це того, що «Боже, бережи королеву!» є неофіційним гімном Великої Британії. Неофіційним тому, що  не є затвердженим ані королівським указом, ані постановою Парламенту, однак пісня використовується за традицією( ну згодьтеся, непогано, коли всі співають такої пісеньки на твою честь). Отже, кого ж ми закликаємо берегти, співаючи цю пісеньку?

Що ж, будемо знайомитися?  Її Величність королева Єлизавета II.

* Королева Англії народилася в 1926-му році у сім’ї старшої дочки принца Альберта, герцога Йоркського і леді Єлизавети Боуз-Лайон. Дівчинці традиційно дали потрійне ім’я: Єлизавета Олександра Марія. У дитинстві майбутня королева називала себе Лілібет, і це прізвисько залишилося з нею й досі (майбутня королева Лілібет, звучить дуже мило і мімішно).

* А чи знали ви? Королева ніколи не ходила до школи. Але це не означає, що вона неосвічена. Єлизавету вчили репетитори вдома.

* Її тіара зламалася в день її весілля. (Боже, бідна королева, ото спробуй таке пережити) Придворний ювелір був викликаний негайно відремонтувати алмазну діадему, і вона була успішно полагоджена до початку церемонії.

*Королева святкує свій день народження двічі на рік. Справжній день народження королеви 21 квітня, але країна офіційно не святкуватиме до червня. Ви тільки уявіть собі: монархи, народжені в холодні місяці, як правило, планують додатковий, офіційний день народження, коли погода може бути кращою для параду. Єлизавета відзначає день народження щороку в червні (нічого собі так).

*Королева не має паспорта і водійських прав

Водійські права та паспорти видаються на ім’я королеви, тому  вона не потребує ні того, ні іншого.

Її Величність почувається дуже комфортно за кермом.

*Королева носить одяг тільки британського виробництва і тільки яскравих кольорів, щоб бути помітною в натовпі. У чорному вона може з’явитися хіба що під час трауру.

*Королева  колись тролила групу туристів, які її не впізнали. Група туристів запитала в Єлизавети, чи вона коли-небудь зустрічала королеву. «Ні», — відповіла Єлизавета. Потім вона вказала на поліціянта і сказала: «Але він зустрічав».

*У Королеви є парасолька, яка підходить до кожного вбрання. В негоду Її Величність покладається на прозорі парасольки британської компанії Fulton, з кольоровою облямівкою під колір вбрання (дівчатка, хотіли б собі такий рай?)

Дівчатонька, а чи полюбляєте ви хусточки? А от королева полюбляє, навіть дуже.

Голова Британської монархії протягом багатьох років наочно демонструє всім, що навіть такий буденний аксесуар, як хустка, можна носити по-королівськи. Всі хустки виключно Hermes. Єлизавета має дуже велику колекцію хусток-каре.

Яка ж з королеви свекруха або які стосунки у Єлизавети ІІ із невістками?

З однією з найвідоміших невісток королеви Діаною, принцесою Уельською, або ж леді Ді, стосунки у королеви склалися, м’яко  кажучи, не дуже. Королева не взлюбила Діану відразу після заручин із Чарльзом, вважаючи її простолюдинкою й хитрою лицеміркою. Королева Єлизавета не змогла змиритися з Діаною і тоді, коли та стала принцесою. Королева не любила леді Ді за безпосередність і її небажання миритися зі своїм становищем в палаці, особливо їй не сподобався вчинок принцеси, коли Діана подала на розлучення через зраду і байдужість свого чоловіка, принца  Чарльза.

І от виріс один із її онуків… І що? Знову королеві щось, та не так. Вона знову  проти шлюбу принца Вільяма з простолюдинкою Кейт Міддлтон. Єлизавета ІІ робить зауваження Кейт Міддлтон з приводу недорогих нарядів і прикрас( як вам таке життячко, дівчатонька?)

То чи є хоч одна улюблена невістка королеви? З полегшенням можу сказати, що так, є.

Це дружина принца Едварда, молодшого сина королеви. Софі, графиня Уессекська. є центром королівської сім’ї і улюбленицею Єлизавети II.

Королева часто бере Софі в свій автомобіль, коли їде на якісь заходи, наприклад на Royal Ascot, і тільки Софі, єдину з усієї родини, королева везе в своєму лімузині на різдво в Сандрінгем.

Королева і собачки… За 66 років правління Єлизавети II в Букінгемському палаці жили 30 собак породи вельш-коргі пемброк, які були нащадками її першої собаки Сьюзі.

Вся Великобританія знає, що Королева Єлизавета II, з дитинства обожнює чарівних собачок породи вельш-коргі пемброк, які давно вже стали символом роду Віндзорів. Журналісти жартують, що любов Її Величності до коргі можна зіставити хіба що з любов’ю до тортиків і своїм підданим.

Яка з королеви бабусічкапрабабусічка?

Незважаючи на всю офіційність, яка є невід’ємною частиною монаршої родини, за словами герцогині Кембриджської, королева є ніжною і турботливою прабабусею, яка дуже любить своїх правнуків.

Маргарита Бабінець